Сергій
КАРЕЛІН


Загальні дані

  • Дата народження: 08 березня 1968 року;
  • Місце народження: смт. Добровеличківка, Кіровоградська обл., Україна;
  • Технічний консультант Програми DOBRE USAID;
  • Експерт з питань енергоефективного водопостачання та водовідведення «Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України»;
  • Експерт ДП Кіровоградської філії "Укрдержбудекспертиза"
  • Директор ПП «ГідроАвтоматизація»
  • Технічний консультант "Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу"

Освіта

  • 1985р. – середня школа № 9 м. Кіровоград;
  • 1990р. - Харківське вище військове авіаційно-інженерне училище, спеціальність інженер-механік
  • 1996р.- ад’юнктура Харківського вищого військового авіаційно-інженерного училища, тема дисертації «Математичне моделювання оцінки льотчиком пілотажних характеристик літального апарата». Звільнений в запас в званні «Капітан».

Відомості про роботу

  • З 1996 -1998рр. виконавчий директор ТОВ «Крош» м. Кіровоград - продаж продуктів переробки відходів нафто виробництва.
  • 1998-2001рр. виконавчий директор ПП «Картель» м. Кіровоград - продаж продуктів переробки відходів нафто виробництва.
  • 2001-2007рр. директор ТОВ «Завод продтоварів «РЕТРО» с. Мокра Калигірка Черкаської обл. - виробництво олії, борошна, консервної продукції, хлібобулочних та кондитерських виробів, організація мережі продовольчих сільських магазинів.
  • 2008р. – начальник зміни відділу головного технолога ЗАТ з ІІ «Протеїн-Продакшн» - приймав участь у побудові заводу, підготовці технологічних схем для виробництва, іспитів технологічного обладнання перед пуском підприємства.
  • 2008-2009рр. заступник директора по комерційним питанням насосного заводу ВАТ «Цукрогідромаш» м. Кіровоград - організація роботи комерційного відділу заводу, продаж насосного обладнання власного виробництва, участь у тендерних торгах.
  • 2009-2010рр. заступник директора по комерційним питанням ТОВ ВТЦ «Динамо-Континент» м. Миколаїв - підприємство виробник електротехнічної та електронної продукції. Працює в галузі енергозбереження серед комунальних підприємств та автоматизації технологічних процесів. Посадові обов’язки – організація комерційної діяльності.
  • 2010-2012рр. комерційний директор Приватного підприємства «Гідроелектроцентр» м. Кіровоград. Створення нового підприємства, що працює в галузі енергозбереження та автоматизації.
  • 2012 по т.ч. – директор ПП «ГідроАвтоматизація» – виробник електротехнічного та електронного обладнання з функціями енергозбереження. Підприємство реалізує енергозбережувальні проекти в галузі житлово-комунального господарства – від виконання допроектних та проектно-кошторисних робіт до повної їх реалізації. Виконує автоматизацію, диспетчеризацію технологічних процесів. Виробляє станції автоматичного управління з прямим та плавним пуском, з перетворювачами частоти та інші електрошафи згідно із замовленнями та системи автоматичного управління з будь-якими алгоритмами. Впроваджує системи фільтрації питної та стічних вод. Впроваджує дистанційний моніторинг енергоефективності систем водопостачання/водовідведення.

Досягнення

  • Розробив власну методику «Експрес-гідроенергетичного аналізу енергоефективності систем водопостачання та водовідведення» з метою вироблення технічних пропозицій по реконструкціям та модернізаціям наявних систем, з визначенням прогнозованих результатів можливих енергоекономій та відокремленням об’єктів з коротким терміном окупності інвестицій в енергозбережувальні проекти.
  • Теоретичні дослідження та практичні навички реалізації більш ніж 100 проектів дозволили отримувати прогнозовані (теоретично розраховані) економії енерговитрат від 30 до 80% з терміном окупності інвестицій від 3 місяців до 2-3 років.
  • Автор відео-консультацій для спеціалістів комунальних підприємств та керівників органів місцевого самоврядування
  • Автор патентів на корисні моделі «Мікропроцесорний пристрій для захисту та управління промисловими електродвигунами», «Фільтр для очищення рідини», Автор винаходів: «Конструкція адаптивного крила», «Фільтраційний диск Кареліна».
  • Вперше в Україні запровадив інтелектуальну SCADA диспетчеризацію системи водопостачання з моніторингом енергоефективності.
  • Впровадив застосування моделювання систем водопостачання для прийняття технічних рішень щодо їх реконструкцій з прогнозом підвищення енергоефективності, розрахунком термінів окупності інвестицій, комплексним розглядом систем, внаслідок змін:
    - насосного обладнання;
    - станцій автоматичного управління;
    - діаметрів водонапірних труб та конфігурації мереж;
    - алгоритмів управління системою.

Досвід проведення тренінгів

  1. Періодичні навчання технічного персоналу багатьох комунальних підприємств України з питань енергоефективного водопостачання та реалізації проектів з втіленням передових технологій автоматизації, диспетчеризації та обліку витрат води..
  2. Доповіді-навчання депутатів різних рівнів на тему «Методика експрес-гідроенергетичного аналізу енергоефективності систем водопостачання та водовідведення та визначення об’єктів з мінімальними термінами окупності інвестицій»
  3. В якості експерта з питань ефективного водопостачання та водовідведення Ресурсного центру ВАССР, та як модератор дискусії в форматі Світового Кафе за темою «Ефективні моделі водопостачання та водовідведення » проводив навчання представників об’єднаних громад, що були визначені переможцями програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).
    https://www.youtube.com/watch?v=rfvtbPSCamU - доповідь про мінімізацію тарифів по водопостачанню перед депутатами 4-х областей за запрошенням екс-міністра ЖКГ Кучеренко А.Ю.
    https://www.youtube.com/watch?v=H-xcaNc3s5w - доповідь в Житомирській ОДА по питанням енергозбереження в ЖКГ.
  4. В якості доповідача-експерта з енергоефективного водопостачання та водовідведення в Семінарі-тренінгу «Можливості для розвитку громад. Фандрейзинг». Семінар відбувся за ініціативи Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА спільно з новоствореною Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України (АССОГУ) та Черкаським підрозділом "Центру розвитку місцевого самоврядування.
    https://www.youtube.com/watch?v=XX3OtLlX-0o
  5. В якості експерта з питань ефективного водопостачання та водовідведення Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України «АССОГУ» робив доповідь громадам Рівненської області по методам підвищення енергоефективності роботи систем водопостачання, водовідведення та очисних споруд.
  6. Виступ на зборах Асоціації мерів міст Полтавської області по питанням підвищення енергоефективності систем водопостачання та водовідведення комунальних підприємств. Учасники ознайомлені зі структурою формування тарифів на воду та водовідведення, визначені методи та шляхи реалізації реконструкцій або модернізацій існуючих систем для зменшення енергетичної складової тарифу.
  7. Доповідь про "Метод експрес-гідроенергетичного аналізу енергоефективності систем водопостачання та водовідведення" на семінарі Асоціації комунальних підприємств Сумської області, при підтримці та за участю Сумської облдержадміністрації, де керівники підприємств області мали можливість ознайомитись з практичними прикладами реалізації енергозберігаючих проектів на водоканалах України. Були презентовані нові розробки в області автоматизації та диспетчеризації систем водопостачання та водовідведення, представлені новітні енергозберігаючі технології очистки побутових та промислових стоків.
  8. Виступи з тренінгами по практиці успішної реалізації проектів водопостачання та водовідведення в Україні в рамках програми DOBRE USAID перед об’єднаними громадами 5-ти областей. Доповіді, аналіз та формування рекомендацій для 9-ти об’єднаних громад – переможців конкурсу програми DOBRE.
  9. Доповідь на навчальному Семінарі з підвищення кваліфікації енергоменеджерів муніципальних органів самоуправління в м. Южне в рамках проекту EEPB UNDP-GEF (ПРООН)
    https://www.youtube.com/watch?v=Qz4JAjlXzcg&t=535s...
  10. Доповідь директорам комунальних підприємств України «Ресурсо- та енергозбереження від теорії до практики» на міжнародному водному форумі «Яремче 2020», за організації Асоціації водоканалів України «Укррводоканалекологія».
  11. Проведення онлайн-вебінару «Оцінка рівня енергоефективності водопровідного господарства та шляхи його вдосконалення» за організації програми DOBRE USAID https://drive.google.com/drive/folders/1PX_0a3Unr3sUTCLnRU5jYKJUHCl8Xgzt

Розробка робочих проектів

  1. «Строительство контрольного центра и установка на скважинах новых насосов и дополнительного водопровода для увеличения пропускной способности в г. Чигирин»
  2. «Система автоматической очистки фекальных стоков на КНС распределительного центра РЦ 7, по адресу Днепропетровская область, Днепровский район, Комплекс зданий и сооружений, строение 8» (промышленная база АТБ)
  3. «Реконструкция системы водоснабжения г. Новая Одесса Николаевской обл.»
  4. «Реконструкція системи очищення питної води станцій 1-го та 2-го підйому м. Бобринець Кіровоградської області з підвищенням енергоефективності та екологічної безпеки»
  5. Будівництво каналізаційного самопливного та напірного колектора та очисних споруд в м. Дружба Ямпільського району Сумської області»
  6. «Реконструкція системи водозабезпечення м. Знам’янка з втіленням енергозберігаючих технологій»
  7. «Реконструкция станции второго подъема воды г. Гадяч Полтавской области»
  8. «Реконструкція каналізаційних насосних станцій шляхом автоматизації систем керування (АСК НС-12) в м. Світловодськ Кіровоградської області. Каналізаційна насосна станція – 5»
  9. «Капітальний ремонт насосної станції 2-го підйому з заміною обладнання»
  10. «Реконструкція комунального водозабору "Цукровий завод" в м. Глобине по вул. Промисловій шляхом обладнання станцією САУ "Каскад-ГА ПЧ"
  11. «Капітальний ремонт насосної станції підвищення тиску м. Знам’янка, вул. Трудова, 7»
  12. «Капітальний ремонт насосної станції підвищення тиску м. Знам’янка, вул. Луначарського (Героїв Крут) 34»
  13. Будівництво КНС та очисних споруд з вбудованим блоком попередньої біологічної очистки від житлового масиву с. Бережинка вул. 30-років Перемоги, Кіровоградського району , Кіровоградської області.
  14. Реконструкція системи водопостачання з установкою частотних перетворювачів з елементами диспетчеризації на водонасосних станціях міського комунального підприємства «Таврійський водоканал».
  15. «Реконструкція станції повної біологічної очистки по вул. Мельнична, 1 в м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області»
  16. «Реконструкція системи водопостачання та водовідведення з впровадженням енергозберігаючих технологій в м. Лубни» (фінансування NEFCO)
  17. Проектування розділу АВК «Автоматизація» робочого проекту «Будівництво Долинського групового водопроводу водопостачання м. Долинської, Кіровоградської області»

Реалізовані проекти